10 Mart 2014 Pazartesi

Whatsapp Üzerinden Sisteminize Zarar Verebilecek Tehlikelere Dikkat Edin

0 yorum
Whatsapp Üzerinden Sisteminize Zarar Verebilecek Tehlikelere Dikkat Edin
Dünyadaki en popüler mesajlaşma uygulaması olmanın da en büyük şanssızlığı sanırım kullanıcılara zarar verebilecek yazılımların direkt olarak sizi hedef almasıdır.
Geçen günkü haberimizde Whatsapp‘ ın 19 milyar dolara Facebook tarafından satın alındığını söylemiştik. İşte bu olayı fırsat bilen saldırganlar kullanıcılara sahte bağlantılar, e-posta ve mesajlar göndererek sisteme sızmaya çalıştı. Gönderilen mesajlarda Whatsapp’ ın Windows ve Mac için masaüstü sürümünün oluşturulduğu yazıyor ve bir bağlantı bulunuyor. Bağlantıya tıkladığınız zaman telefonunuza kaydettiğiniz isim, şifre ve daha birçok bilginizi ele geçirip banka hesaplarını kontrol edebiliyorlar. Dünya genelinde daha çok Brezilya’ daki kullanıcılar hedef alındı. Bilmediğiniz herhangi bir numaradan gelen mesaj bağlantısına tıklamayın ve her zaman şüpheci davranmanızı öneririz.

0 yorum:

Yorum Gönder

Alexa

Great! The file uploaded properly. Now click the 'Verify my file' button to complete the process.

Sponsorlarımız

Film İzle Dizi İzle toplist
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe
- Toplist toplist Skype indir Kaçak toplist site ekle toplist toplist toplist toplist - müzik dinle Toplist25 site ekle google, site ekle, link ekle, arama motoruna kayit Toplist, Site Ekle